Wiosna! Czas na zakładanie trawnika z rolki | Trawa w rolkach

Wiosną wszystko budzi się do życia, dlatego to bezwzględnie najlepszy czas na zakładanie trawnika. Od czego zacząć? Specjalizujemy się w tej dziedzinie i udzielimy kilku wskazówek.

Od czego zacząć zakładanie trawnika?

Zupełną podstawą jest jest wytyczenie miejsca na trawnik. Trzeba zacząć od tego ponieważ powierzchnia miejsca będzie miała wpływ a to ile metrów kwadratowych trawy potrzeba będzie realizacji przedsięwzięcia. Teren wystarczy zmierzyć. Oferowana przez nas trawa w rolkach jest bardzo ława w ułożeniu i bez problemu można ją docinać więc nie trzeba zmawiać nadmiaru. Warto przyjrzeć się terenowi i samemu ocenić jak dużo będzie docięć w zakamarkach.

Gdy już wiesz ile trawy potrzebujesz możesz zamówić rośliny, w tym celu wystarczy się z nami skontaktować telefonicznie lub w wiadomości na stronie. Zakładanie trawnika z naszą trawą jest bardzo łatwe. Jedną z najważniejszych czynności jest przygotowanie podłoża. Ten temat poruszaliśmy już w swoim blogu, dlatego polecamy wam wpis PRZYGOTOWANIE TERENU POD TRAWNIK ROLOWANY. W tym wpisie omawiamy aż dwie możliwości przygotowania terenu.

Jak rozłożyć trawnik z rolki?

Tą kwestię również omawialiśmy już na naszym blogu, ale przypominamy, jak to zrobić. Trawę w rolkach wystarczy rozłożyć zaczynając od dowolnego brzegu trawnika. Rolki należy dociąć odpowiednio do planowanego kształtu, pozostałe resztki można wykorzystać. Kolejnym krokiem jest tradycyjna pielęgnacja czyli koszenie, nawadnianie i nawożenie. Trawnik z rolki można użytkować od pierwszych chwil jednak zalecamy, aby wstrzymać się przez pierwsze kilka dni z intensywnym użytkowaniem, aby rośliny mogły się zaaklimatyzować w nowym miejscu i zakorzenić.

Jak widać zakładanie trawnika z rolki jest łatwe i szybkie do wykonania. Nasza trawa w rolkach zdecydowanie ułatwia całą czynność.

Zachęcamy do czytania naszego bloga, ponieważ systematycznie zamieszczamy tutaj informacje dotyczące naszej pracy oraz ogrodnictwa. Piękny trawnik jest wizytówką każdego domu, firmy, instytucji i miasta. Im więcej roślin w mieście, tym czystsze powietrze wdychamy, dlatego warto otaczać się zielenią również w postaci trawnika.