Trawa z rolki | Producent trawy rolowanej Roltraw

Trawa z rolki

Wyjątkowa trawa z rolki do ogrodu, boiska czy skweru

trawa z rolki

Trawa w rolce

Inwestycja w najwyżej jakości trawę w rolce z pewnością dostarczy mnóstwo satysfakcji, w tym walorów wizualnych i ekologicznych wokół naszej przestrzeni. Bez względu na to, jaką funkcję będzie pełnił, twój trawnik, mieszkanka traw, którą oferujemy sprawdzi się w 100%.

Trawa z rolki pozwala na uzyskanie zadowalającego efektu w szybkim czasie. Dzięki dobrze rozwiniętemu systemowi korzeniowemu szybko zadomawia się w nowym miejscu, wrasta w podłoże i już od pierwszych dni można ją użytkować. Kolejnym atutem są skromne wymagania pielęgnacyjne, których podstawą jest systematyczne nawadnianie.

Uniwersala mieszanka traw, która sprawdzi się w każdych warunkach

Przygotowanie terenu pod trawnik rolowany

Podczas projektowania i wykładania trawnika z rolki musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

1

Po pierwsze na najważniejszą część pielęgnacji, czyli nawadnianie. System nawadniania jest bardzo istotny, gdyż on zadecyduje o dalszej pracy przy trawniku. Docelowo zaleca się system nawadniania automatycznego, oczywiście manualne dostarczanie wody również jest odpowiednie, jednak wymaga więcej czasu oraz pracy. Pamiętajmy również, że podczas projektowania trawnika należy podzielić teren na sekcje nasłonecznione oraz będące w cieniu. Segmenty te wymagają różnych ilości wody.

2

Dodatkowo musimy przygotować ziemię pod nasz nowy trawnik z rolki. Musimy uwolnić ją od kamieni, starej darni i chwastów, poza tym najlepiej dowieźć ziemi urodzajnej lub przynajmniej przekopać glebę. Wszystkie te zabiegi mają na celu umożliwienie darni dobre zakorzenienie się. Zaleca się również przed położeniem trawnika rolowanego dobrze nawodnić teren. Zapewni to dokładne zagęszczenie gleby. Na tym etapie można również przeprowadzić zabiegi, które użyźnią ziemię np. nawożenie granulatem i stabilizowanie pH.

3

Po wyłożeniu naszego nowego trawnika należy pamiętać o tym, aby go intensywnie nawadniać przez okres około dwóch tygodni. Przyspieszy to, wzrost korzeni i sprawi, że nasza trawa rolowana nie zacznie marnieć. Warto też podczas sezonu wiosennego i letniego nawozić trawnik. Dzięki nawożeniu rośliny zachowają zdrowy i piękny wygląd i będą służył nam przez lata. Gdy bardzo zależy nam na szybkim przygotowaniu terenu, należy: oczyścić go z kamieni i liści, bardzo nisko skosić poprzedni trawnik, wyrównać teren, przyprószyć go ziemią i nawodnić.

Siatka zabezpieczająca trawnik rolowany przed kretami

Powinnyśmy przemyśleć możliwość zainstalowania dodatkowej ochrony dla naszego trawnika na wypadek obecności kreta. W tym celu doskonale sprawdzi się siatka zabezpieczająca przed kretami.

Cechy:
– Dwukierunkowa siatka o prostokątnych oczkach,
– Zabezpiecza przed kretami,
– Stabilizacja i wzmocnienie roślin,
– Zapewnia właściwy drenaż trawników.

Zastosowanie:
Siatka pod trawnikiem to świetne zabezpieczenie przed kretami i psującymi wygląd ogrodu kopcami. Siatkę najlepiej stosować na całej powierzchni ogrodu. Montaż siatki polega na ułożeniu jej na glebie i przysypaniu około 8 cm ziemi, na tak przygotowaną glebę kładzie się trawę z rolki. Dodatkowo siatka wzmacnia i zespala całą powierzchnię trawnika.

trawa z rolki - siatka zabezpieczająca

Informujemy, że wysiewamy tylko polskie sprawdzone gatunki traw, z których powstają przepiękne trawniki i są one idealne do klimatu naszego kraju.

trawa z rolki roltraw