Nasiona traw

W naszej ofercie znajdują się nasiona traw przetestowane w polskich warunkach

Mieszanka nasion traw

Podstawą pięknego i wytrzymałego trawnika jest odpowiednia mieszanka nasion, indywidualnie dobrana do stanowiska, warunków i przeznaczenia. Jako doświadczeni w swoim fachu służymy profesjonalną poradą przy doborze niezawodnej mieszanki traw, która świetnie sprawdzi się w planowanym miejscu.

Posiadamy Polskie, sprawdzone gatunki roślin, które bardzo dobrze znoszą nasz klimat. Prawidłowo dobrane trawy cieszą przez wiele lat i tolerują nawet intensywne użytkowanie, a ich pielęgnacja przynosi wzorowe rezultaty.

mieszanki nasion traw i ich skład

Nasiona do trawników rekreacyjnych

Świetnie sprawdza się w przydomowych ogrodach, jest wystarczająco wytrzymała i nie uległa zniszczeniu przy codziennych zabawach i użytkowaniu.

Opis

Szybki wzrost, mocna, zwarta, wytrzyma intensywne użytkowanie przy odpowiedniej pielęgnacji.

Skład

20% Lolium perene
30% Poa pratensis
50% Festuca rubra

Nasiona do trawników
ogólnoużytkowych w typie sportowym

To zdecydowanie mocniejszy rodzaj trawy, który sprawdza się w ogrodach przydomowych. Świetnie znosi intensywne korzystanie domowników. Bardzo dobrze wygląda i zdobi ogród.

Opis

Wolniejszy wzrost, bardziej odporna od rekreacyjnej odmiany na deptanie oraz wymaga o mniejszej intensywności w pielęgnacji.

Skład

40% Lolium perene
20% Poa pratensis
30% Festuca rubra
10% Deschampsia caespitosa

Nasiona do trawników sportowych

To mieszanka silnych gatunków, które znoszą intensywne użytkowanie każdego dnia przez nieograniczoną ilość osób. Dobrze wykazuje się na boiskach do piłki nożnej, polach golfowych, oraz innych przestrzeniach.

Opis

Bardzo szybki wzrost, mocna i zwarta trawa na murawę, duża odporność w eksploatacji, szybka regeneracja, wymaga intensywnej pielęgnacji.

Skład

60% Lolium perele
40% Pao pratinjo

Nasiona do trawników na tereny suche

Taką trawę bez problemu można wykorzystać na trudnych stanowiskach, idealnie sprawdza się na poboczach dróg, piaszczystych i leśnych terenach oraz w miejscach pochyłych.

Opis

Szybki wzrost, odporna na działanie mechaniczne, nie wymaga intensywnej pielęgnacji i sprawdza się na suchym terenie.

Skład

30% Kohleria marcrantha
30% Festuca raruba
20% Pao pratinjo
20% Festuca opina