Trawnik z rolki na wiosnę | Trawa w rolkach Roltraw - trawa rolowana

Właśnie mamy początek marca i już niedługo pierwszy dzień wiosny. Marzec w tym roku jak i cały okres zimowy jest bardzo ciepły, dlatego warto w najbliższym czasie zaplanować pierwsze tego roku prace w ogrodzie.

Jak zadbać o trawnik z rolki wiosną?

Warto wykonać podstawowe czynności w kilku krokach, które sprawdzą się zarówno jeśli do założenia trawnika została użyta trawa w rolkach, jak i tradycyjna metoda.

  1. Oględziny. Warto przespacerować się po swoim trawniku i sprawdzić jego stan.
  2. Wertykulacja. Można wykonać ją specjalnym sprzętem lub grabiami. Zabieg polega na zebraniu starych źdźbeł trawy. Ta czynność znacznie ułatwi i przyspieszy rozwój rośliny.
  3. Wałowanie. Warto zwałować cały teren, nie jest to jednak konieczne. Ten zabieg warto zastosować, gdy po zimie pojawią się widoczne nierówności.
  4. Aeracja trawnika. Jest to zabieg, który dostarcza korzeniom rośliny powietrze, dlatego zwany jest również napowietrzaniem. Wystarczy równomiernie nakłuć trawnik z rolki za pomocą specjalnych narzędzi lub np. wideł.
  5. Dosiewanie. Spacerując po trawniku może okazać się, że w niektórych miejscach z różnych przyczyn brakuje trawy. W takiej sytuacji wystarczy dosiać nasiona w tradycyjny sposób. Jeśli zrobimy to wiosną to już na początku sezonu braki nie będą widoczne.
  6. Nawożenie i wapnowanie. Po zimie ziemia z pewnością potrzebuje dodatkowego wsparcia. Ważne jest odpowiednie dobranie nawozu.

O czym jeszcze warto pamiętać przygotowując trawnik z rolki na nowy sezon?

Nie można zapomnieć o pierwszym koszeniu, warto wykonać je zanim trawa przerośnie. Podstawowym kłopotem, z którym boryka się wiele osób są krety. Te małe zwierzaki potrafią zniszczyć darń, dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce już, gdy zauważy się pierwsze oznaki obecności niszczyciela.

Jako producent trawy rolowanej możemy potwierdzić, że wszystkie te zabiegi znacznie wpływają na kondycje roślin. Od wielu lat zajmujmy się produkcją trawy, posiadamy plantację, którą pielęgnujemy wkładając w pracę serce. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy więcej informacji o naszym produkcie, którym jest trawnik z rolki.