Pielęgnacja trawnika z rolki | Roltraw trawa rolowana | Producent trawy

pielęgnacja trawnika z rolki

Piękny, zadbamy i równy trawnik to marzenie każdego właściciela ogrodu, by spełniał wszystkie te warunki należy o niego odpowiednio dbać. Oto kilka naszych porad, które znacznie ułatwią pracę.

Pielęgnacja trawnika z rolki – łatwa i przyjemna

Zabiegi pielęgnacyjne dobieramy indywidualnie do stanu podłoża oraz pór roku. Podstawą jest nawadnianie w upalne dni oraz koszenie przez cały okres wzrostu.  Zacznijmy od początku, pierwszy zabieg pielęgnacyjny to przygotowanie podłoża. Podstawą jest spulchnienie ziemi, pozbycie się zbędnej roślinności oraz uzyskanie odpowiedniego pH i wzbogacenie gruntu. Niemożna zapominać o systematycznym nawadnianiu trawnika, szczególnie tuż po rozłożeniu. Dalsze zabiegi pielęgnacyjne odbywają się już po ułożeniu i zakorzenieniu trawy.

 

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne

 

Nawadnianie – zalecane podczas całego okresu wzrostu, szczególnie w dni bardzo słoneczne i bez opadów deszczu. Przy dozowaniu wody należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca do których dociera więcej i mniej słońca podczas dnia. Najlepszym rozwiązaniem jest system nawadniający, oszczędza czas i nie wymaga dużo pracy.

Koszenie – należy wykonywać systematycznie i dopasować do tempa wzrostu trawy.

Nawożenie – warto zadbać o dostarczanie potrzebnych dla roślin składników, ponieważ ma to pozytywny wpływ na kolor, wzrost i wytrzymałość. Nawożenie powinno być dostosowane do pory roku, i potrzeb trawy w rolkach, a częstotliwość do zaleceń producenta wybranego preparatu.

Pielęgnacja trawnika z rolki jest łata i może wykonać ją każdy. Podstawą jest monitorowanie stanu gleby.