Witamy w Roltraw
o firmie Roltraw
galeria Roltraw
oferta Roltraw
Referencje
Porady odnośnie trawnika
Partnerzy Roltraw
kontakt z Nami
 
site map Roltraw.pl
 

Przygotowanie terenu pod trawnik rolowany


Trawa rolowana Podczas projektowania i wykładania trawnika z rolki musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze na nawadnianie. System nawadniania jest bardzo istotny, gdyż on zadecyduje o dalszej pracy przy trawniku, docelowo zaleca się system nawadniania automatycznego, oczywiście nawadnianie manualne również jest odpowiednie, jednak wymaga więcej pracy.

Pamiętajmy również, że podczas projektowania trawnika należy podzielić teren na sekcje nasłonecznione oraz będące w cieniu. Sekcje te wymagają różnych ilości wody. Dodatkowo musimy przygotować ziemię pod nasz nowy trawnik. Musimy uwolnić ją od kamieni, starej darni i chwastów, poza tym najlepiej dowieźć ziemi urodzajnej lub przynajmniej przekopać glebę.
Wszystkie te zabiegi mają na celu umożliwienie darni dobre zakorzenienie się. Zaleca się również przed położeniem trawnika rolowanego dobrze nawodnić teren. Zapewni to dokładne zagęszczenie gleby.

Po wyłożeniu naszego nowego trawnika, należy pamiętać o tym, aby go intensywnie nawadniać przez okres około dwóch tygodni. Przyspieszy to wzrost korzeni i sprawi, że nasz trawnik nie zacznie marnieć. Warto też podczas sezonu wiosennego i letniego nawozić trawnik. Dzięki nawożeniu trawnik zachowa zdrowy i piękny wygląd i będzie służył nam przez lata.
Gdy bardzo zależy nam na szybkim przygotowaniu terenu, należy: oczyścić go z kamieni i liści, bardzo nisko skosić poprzedni trawnik, wyrównać teren, przyprószyć go ziemią i nawodnić.

 

Przygotowanie
terenu pod
trawnik rolowany

Rozkładanie
trawnika

Pielęgnacja